Za koga in zakaj coaching in supervizija?
vesna@intia.si
Kakšne koristi lahko dobim iz coachinga in kakšne iz supervizije?
Tisti, ki so že zaključili svoj coaching proces, pravijo,
da so s pomočjo coachinga prepoznali svojo osebno moč, jo okrepili, postali bolj učinkoviti in organizirani. Naučili so se bolje komunicirati, izražati sebe, svoje želje in potrebe, zato so začeli ustvarjati kvalitetnejše odnose, v katerih se bolje počutijo. Bistveno je, da lahkotneje dosegajo svoje cilje in čutijo več smisla v svojem življenju.
Coaching vam zato najbolj koristi takrat, ko potrebujete »življenjskega trenerja«, da hitreje in lažje pridete do uresničitve svojih ciljev in namer, do celostnega uspeha v življenju.
Kaj pa supervizija?
Supervizija je primerna za
strokovnjake, ki intenzivno delajo z ljudmi; za time, organizacije, delovne skupine, ki želijo izboljšati svoje delovne procese, komunikacijo in odnose ter zmanjšati stres na delovnem mestu. V superviziji se razvijamo na strokovnem področju,
prakso integriramo s teorijo in prihajamo do novih uvidov, spoznanj in ravnanj, tako da reflektiramo lastne izkušnje pri delu. Poudarek je na razvoju v profesionalni, službeni, strokovni sferi.
Tisti, ki so že zaključili svoj proces supervizije, pravijo,
da je bila supervizija za njih ključna, ko so oblikovali lastno profesionalno identiteto. S pomočjo supervizije so izboljšali odnose in komunikacijo pri delu, okrepili svoje kompetence, etiko, integriteto in avtonomnost. Pri delu so zato postali bolj učinkoviti in bolj odporni na stres.
Supervizija vam zato najbolj koristi takrat, ko želite okrepiti učinkovitost pri delu, izboljšati organizacijo dela, komunikacijo in odnose pri delu.
Bi vam lahko coaching in supervizija koristila?
Kontaktirajte nas, dogovorimo se za brezplačno spoznavno srečanje.

Kje tiči bistvo? Poslušanje je srž dobrega sporazumevanja. Predpostavka za to, da nas drugi slišijo je, da mi poslušamo njih. Mi naredimo prvi korak in s tem pokažemo zrelost in pripravljenost na celovit pogovor. Ko je človek zares slišan in viden, se v njem sprosti največji potencial, pogovor steče globlje in izmenjajo se sporočila z večjim pomenom. Zato je poslušati vredno in smiselno. Poslušanje je izraz naklonjenosti: ko poslušate, ste sogovorniku na voljo, osredotočeni ste nanj in mu sporočate: »Mar mi je za vas!« Zato je poslušanje dejanje ljubezni.